Dobierz olej!

  • pon.pt- 8:00-16:00

prawo

Przypominamy, że od 1 lutego podmiot odbierający, który zamyka zgłoszenia w rejestrze SENT, zobowiązany jest do posiadania zaawansowanego poziomu dostępu do platformy PUESC. Podmioty odbierające oraz wysyłające zgłoszenia powinny posiadać i będą uwierzytalniane za pomocą tzw. Id SISC podmiotu, czyli 17-znakowego numeru identyfikacyjnego.

Otrzymanie Id SISC podmiotu wiąże się z uzyskaniem zaawansowanego poziomu dostępu do PUESC i wymaga złożenia odpowiednich wniosków (E-formularze) za pomocą usługi „eKlient.

 

 

W celu uzyskania zaawansowanego dostępu do PUESC osoba fizyczna (np. właściciel firmy, organ spółki lub inna osoba upoważniona przez właściciela/ organ spółki pracownik firmy/spółki), która ma już założone konto na PUESC (podstawowy poziom dostępu) powinna wypełnić wnioski o rejestrację/ aktualizację danych osoby fizycznej oraz rejestrację/ aktualizację danych podmiotu, co spowoduje kolejno nadanie ID SISC osobie fizycznej oraz podmiotowi.

Dodatkowo wszystkie osoby upoważnione do wykonywania operacji an platformie PUESC (w tym potwierdzenie odbioru towaru i zmaykanie zgłoszeń SENT), powinny być zarejestrowane jako reprezentant podmiotu.

 

Zgodnie z § 5 ust. 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 września 2018 r. w sprawie przewozu towarów (Dz. U. 2018r. poz. 1849) wszystkie zgłoszenia należy przesyłać i aktualizować z KONTEKSTU PODMIOTU, który Państwo reprezentujecie. Kontekst użytkownika można zmienić klikając "Zmień" w prawym górnym rogu, obok zakłądki "Moje konto".

Zwracamy uwagę, żę od 1 lutego jako podmiot wysyłający nie będziemy mogli wygenerować zgłoszeń przewozu w rejestrze SENT do podmiotów nieposiadających zaawansowanego poziomu dostępu do platformy PUESC.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 lipca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zgłoszeń przewozu towarów (Dz. U. 2019. poz. 1418).

Więcej szczegółów: Platforma PUESC

 

Oleje silnikowe Mobil

Od ponad 25 lat rozwijamy branżę olejów i smarów w Polsce. Posiadamy  pełen asortyment olejów i smarów marki Mobil dostępnych na rynku polskim.

Zapewniamy nie tylko oryginalne produkty oraz ich profesjonalny dobór, ale także specjalistyczną opiekę techniczną.

Czcesz być na bieżąco z promocjami?

MOBIPOL

ul. Jaworska 7-9,
53-612 Wrocław
Tel: 71 359 34 62

© Interclick