Dobierz olej!

  • pon.pt- 8:00-16:00

1

Zachęcamy do przeczytania ciekawego wywiadu o produktach Mobil Boxx, które w tym roku pojawiły się na polskim rynku.

Mobil Boxx - innowacyjne opakowanie olejów Mobil 1 i Mobil Super jest dostępne w Wielkiej Brytanii i Niemczech od początku 2017 roku. W Polsce jego premiera odbyła się podczas targów Poznań Motor Show 2019. Wśród warsztatów korzystających z nowego rozwiązania jest serwis Porsche AP-Car-Design w Getyndze. O koncepcji Mobil Boxx i praktycznych doświadczeniach warsztatu rozmawiają Thomas Nater, właściciel serwisu oraz Alex Rennpferd z ExxonMobil, Thomas Brabandt z Esso Germany oraz Marcus Siebe i Margo Schröder z Hempelmann-Wittemöller, autoryzowanego dystrybutora olejów Mobil w Getyndze.

Czym w największym skrócie jest Mobil Boxx?

Alex Rennpferd: Mobil Boxx to całkowicie nowy sposób pakowania olejów, który pozwala przechowywać je na stojaku. Jest to 20-litrowe opakowanie, składające się z plastikowego worka w kartonie. Oleje można dozować za pomocą kranika zamontowanego na opakowaniu.

Jakie korzyści dla klienta przynosi Mobil Boxx?

Marcus Siebe: Mobil Boxx nie tylko pomaga naszym klientom w zwiększeniu sprzedaży olejów, ale ułatwia codzienną pracę w warsztacie. Nowy sposób pakowania sprawia, że produkt jest łatwiejszy do przechowywania niż 60 litrowa beczka. Uzupełnianie oleju i utrzymanie porządku w warsztacie jest prostsze.

Margo Schröder: Mobil Boxx przynosi wiele korzyści. Na przykład specjalny odpływ chroni przed wyciekami oleju, a dzięki nowemu opakowaniu warsztat zyskuje też na wyglądzie. Nowe opakowanie ułatwia rozróżnienie olejów. Łatwiej ocenić jaka ilość oleju pozostała w środku, co z kolei ułatwia planowanie i zamawianie.

Jak właściciele serwisów zareagowali na nowe opakowanie olejów Mobil?

Marcus Siebe: Oprócz prostszego użycia, nasi klienci podkreślają, że Mobil Boxx jest łatwiejszy w utylizacji. Mechanicy mogą po prostu wyjąć pusty worek foliowy po oleju i wyrzucić go do pojemnika na odpady olejowe. Kartonowe opakowanie trafia do pojemnika na papier.

Kto będzie najbardziej zainteresowany Mobil Boxxem i jak dużo warsztatów już korzysta z tego rozwiązania?

Thomas Brabandt: W Niemczech i Wielkiej Brytanii w pilotażu brało udział około 300 klientów. Olejami dostępnymi w nowym opakowaniu można serwisować większość samochodów. To sprawia, że Mobil Boxx jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem w warsztatach, zwłaszcza tych mniejszych, które mają ograniczoną przestrzeń magazynową.

Thomas Nater: Mobil Boxx umożliwia przechowywanie wielu olejów, również tych które są rzadziej używane. Zamawianie 60-litrowej beczki jest często nieekonomiczne, więc Mobil Boxx to doskonałe rozwiązanie.

Jakie były początki olejów Mobil Boxx w Pana warsztacie?

Thomas Nater: Wcześniej używaliśmy 60-litrowych beczek. Wycieki zawsze były problemem, a nasi pracownicy mówili, że beczki są trudne w użyciu. Jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do nowego sposobu pakowania. Mobil Boxx jest o wiele wygodniejszy i lepszy w użyciu. Teraz potrzebuję tylko jednej trzeciej powierzchni magazynowej, a gdy roczne zużycie oleju wynosi 700 do 1000 litrów, Mobil Boxx sprawdza się bardzo dobrze.

Skąd w ExxonMobil pomysł na nowe opakowanie?

Alex Rennpferd: Zastanawialiśmy się nad dalszym rozwojem programu dla warsztatów Mobil 1 Workshop i jak lepiej pomagać mechanikom w ich codziennej pracy. Mobil Boxx realizuje nasze założenia, ponieważ jest praktyczny i przyjazny dla warsztatu. O ile nam wiadomo, koncepcja ta jest nowością na rynku środkowoeuropejskim.

Jakie są opinie mechaników na temat Mobil Boxx?

Alex Rennpferd: Są zachwyceni. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tak pozytywnej ich reakcji.

Thomas Siebe: Obserwując reakcję klientów można stwierdzić, że Mobil Boxx był długo wyczekiwany!

2

(wywiad przeprowadzony w 2018 roku)

Więcej o Mobil Boxx przeczytasz tutaj.

 

Oleje silnikowe Mobil

Od ponad 25 lat rozwijamy branżę olejów i smarów w Polsce. Posiadamy  pełen asortyment olejów i smarów marki Mobil dostępnych na rynku polskim.

Zapewniamy nie tylko oryginalne produkty oraz ich profesjonalny dobór, ale także specjalistyczną opiekę techniczną.

Czcesz być na bieżąco z promocjami?

MOBIPOL

ul. Jaworska 7-9,
53-612 Wrocław
Tel: 71 359 34 62

© Interclick